B Sınıfı Engelli Ehliyet Kursu

Turgutlu Özgün Sürücü Kursu

Turgutlu Özgün Sürücü Kursu

Turgutlu Özgün Sürücü Kursu uzman kadrosu ve son model araçları ile B Sınıfı Engelli Ehliyet Kursları ile sizlere hizmet vermektedir.

B Sınıfı Engelli Ehliyet Özellikleri

  • Otomobil ve kamyonet kullanacaklara verilir. Belge sahibi, ilgili tip onayı yönetmeliklerine aykırı olmamak ve 29/5/2013 tarihli ve 28661 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde belirtilen; eğitimi tamamlamak ya da yetenek ve davranış sınavını geçmiş olmak kaydıyla azami yüklü ağırlığı 4.250 kilograma kadar olan birleşik araçları da kullanabilir.
  • B Sınıfı Engelli Ehliyet sahibi olanlar M Sınıfı, B1 Sınıfı ve F Sınıfı Ehliyet ile kullanılan araçları da kullanabilmektedir.
  • B Sınıfı Engelli Ehliyet sahibi olabilmek için 18 yaşını doldurmuş ve 19 yaşından gün almış olmak gerekmektedir.
  • B Sınıfı Ehliyetin geçerlilik süresi 10 yıldır.
  • H Sınıfı Ocak 2016 itibariyle kaldırılmıştır. Engelliler için ayrı bir sürücü belgesi sınıfı yoktur. Direksiyon Eğitimi ve Direksiyon Sınavı otomatik vitesli ve engel durumunuza göre özel tertibatlı araçla yapılmaktadır. B Engelli Sürücü Belgesi Sağlık raporu almak için Aile hekiminize müracaat edilmelidir, Aile hekiminiz Engelli Sürücü belgesi alabileceğinize kanaat getirirse sizi İl Sağlık Komisyonuna sevkedecektir. Engelli Sağlık Raporları, İl Sağlık Komisyonu tarafından verilmektedir. İl Sağlık Komisyonu Engel durumunuz göre Sağlık raporunuza ne tür araçları kullanıp, kullanamayacağınıza dair kısıtlama kodları ve gerekliyse özel tertibat için araç uyarlama kodları ekleyecektir. Sürücü belgenizde Sağlık raporunda belirtilen kısıtlama ve araç uyarlama kodları bulunacaktır bu kodlara uygun araç kullanmanız gerekmektedir.

Turgutlu Özgün Sürücü Kursu B Sınıfı Engelli Ehliyet Kursu için sizleri bekliyor.

Özgün Sürücü Kursu

İletişim

Turan Mah. Keçeciler Sok. No:9/A Turgutlu/Manisa

  • dummy+90 236 313 23 22

  • dummy+90 552 453 23 22

  • dummyBu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Telefon
WhatsApp